Audyt BHP

Audyt systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy – w rozumieniu PN-N-18001:2004 „Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higiena pracy. Wymagania” – to systematyczne i niezależne badanie, mające na celu określenie, czy działania podejmowane w ramach systemu zarządzania bezpieczeństwem i higiena pracy oraz osiągnięte rezultaty odpowiadają planowanym ustaleniom i czy te ustalenia zostały skutecznie wdrożone oraz czy są odpowiednie do realizacji polityki bezpieczeństwa i higieny pracy, a także osiągnięcia celów przedsiębiorstwa w tym zakresie.

Audyt systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy powinien być wykonywany przez właściwie w tym zakresie przeszkolone osoby. Osoby te muszą legitymować się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytowania systemów zarządzania bhp certyfikatem uprawniającym do przeprowadzania audytów wewnętrznych systemów zarządzania bhp.

Ważne jest również przeprowadzanie okresowych audytów wewnętrznych systemu zarządzania bhp. Pozwala to na ustalenie, czy system bezpieczeństwa i higieny pracy jest zgodny z zaplanowanym działaniem oraz czy jest właściwie wdrożony i utrzymywany. Audyty, tego rodzaju mogą być wykonywanie przez pracowników danej organizacji lub przez strony zewnętrzne wybrane przez organizację.

Podkreślić należy, że aby audyty systemu zarządzania bhp był wykonany rzetelnie, obiektywnie i profesjonalnie musi być przeprowadzony przez przygotowane do tego osoby, muszą one być odpowiednio przeszkolone. Korzystając z usługi Audytu masz pewność, że spełnienia tych wszystkich warunków.

Cennik:

od 1000

Usługa wyceniana jest indywidualnie na podstawie przesłanych dokumentów i ustaleń podczas rozmowy telefonicznej.

Wyślij zapytanie - oddzwonimy do Ciebie
Otrzymasz kopię wiadomości na Twój adres e-mail.
Zyskasz pewność, jak zinterpretować skomplikowane przepisy prawa?
Dostosujemy usługę i jej zakres specyficznych potrzeb Twojej firmy i pracowników.
Nasi eksperci pomogą Ci przygotować dokumenty zgodnie z prawem.
W razie pytań czy wątpliwości – skontaktuj się z nami: [email protected] .
gwarancja

Jakość materiałów dostępnych w serwisie i świadczonych usług gwarantują Eksperci serwisu PortalBHP.pl – najczęściej odwiedzanego portalu zajmującego się zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy! PortalBHP.pl działa od 2009 r.


Redakcja serwisu PortalBHP.pl

Dlaczego warto skorzystać

Zyskasz dostęp do nowoczesnych szkoleń e-learningowych

Alerty pozwolą Ci na pełną kontrolę procesu szkoleniowego.

Będziesz wiedzieć, jak postąpić w trudnej sytuacji, i przygotujesz się na kontrolę organów nadzoru.

Zyskasz pewność, że Twoja dokumentacja jest poprawnie prowadzona.

W każdej nagłej i kryzysowej sytuacji możesz się zwrócić do naszych specjalistów – w ciągu 72 h otrzymasz wyczerpującą odpowiedź!
wiper-pixel